פרטיות משתמשים ברשת

פרטיות משתמשים ברשת

 

כיום עם כל יתרונותיה של הרשת לצערנו יש גם חסרונות, שרובם מתבטאים בפריצת הגבולות ובחשיפה מאוד אישית של משתמשים ברשת. מלבד הרשתות החברתיות, להן אנחנו מאשרים להיכנס לחיינו הפרטיים, הרשת מצליחה לקחת מאתנו את הפרטיות גם מבלי שאישרנו את החשיפה, זאת היא עושה דרך השימושים שלנו במחשב, במערכות הפעלה וכמובן על פי הרגלי הגלישה באינטרנט. לדוגמא, משתמש שנוהג לגלוש באתרים של חנויות בגדים לילדים, יקבל באופן אוטומטי פרסומות על חנויות לילדים, אפילו אם לא ביקש זאת. בכדי להימנע מהחשיפה הלא מודעת הזו יש להשתמש ברשתות מאובטחות ולהימנע מגלישה ברשתות לא מוכרות, לדוגמא רשת חינמית בבית הקפה ליד הבית. חשוב לזכור כי אפילו באמצעות הכניסה שלכם ל- Wi-Fi זר, אתם עלולים לחשוף את הפרטים האישיים שלכם לספק השירות, שיכול לנצל את החשיפה שלכם ולעקוב אחר התנועות שלכם ברשת.

 

אל תרכשו ברשת כשאתם מחוץ לבית

 

חברת ספקטרונט ממליצה להימנע מחשיפת מידע, בעת התחברות לאינטרנט אלחוטי זר, אך אם כבר עושים זאת, חשוב לוודא כי קיימת אצלכם האופציה של הצפנת SSL שמהווה ברירת מחדל בכניסה ל- Google Drive ולמגוון שירותים אחרים. בנוסף לכך, אתם עלולים להיתקל באתרים מתחזים עם כתובת לא אמתית, מה שמאפשר להם לחטט לכם בפרטים האישיים, בכדי להימנע שימו לב כי כתובת האינטרנט מתחילה ב- https:// או כי בשורת הכתובת מופיע מנעול המעיד כי החיבור מוצפן ובטוח. מאחר שהפרטים האישיים שלכם כל כך חשופים במהלך גלישה על Wi-Fi ציבורי, התמידו לבדוק את הדברים החשובים כשאתם משתמשים ברשת מאובטחת של חברת הסלולר או באמצעות הרשת האלחוטית המאובטחת בבית שלכם. גלישה לחשבון הבנק שלכם באמצעות רשת אלחוטית ציבורית, עלולה לאפשר לאחרים לפרוץ לחשבונכם וליצור סיטואציות לא נעימות כלל.

 

צרו סיסמא משלכם

 

המומחים של ספקטרונט אומרים כי אומנם הרשת האלחוטית בבית שלכם היא שלכם בלבד, אך במידה ולא תדאגו לאבטח אותה עם סיסמא אישית שלכם, האקרים ברשת עלולים לחדור לתוך הרשת שלכם, לעקוב אחר פעילויות ברשת, לשנות הגדרות ולגנוב מכם. חשוב לא להשתמש בסיסמא שסיפק לכם ספק שירות האינטרנט, אלא ליצור סיסמא חדשה שרק בני הבית ידעו אותה.

לשיחת ייעוץ ללא עלות - חייגו למספר 03-6871317 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדםצרו קשר

    Call Now Button