הסרת וירוסים – המדריך

הסרת וירוסים – המדריך

מרבית העסקים כיום, עובדים בעזרת מחשבים. ישנם עסקים אשר כלל הפעילות שלהם נתמכת במחשבים ובלעדי מחשבים אינם יכולים לתפקד וישנם עסקים אשר המחשבים משמשים אותם לצרכים משרדיים בלבד. במאמר זה נדבר מעט על הסרת וירוסים וכיצד יש לבצע זאת נכונה מבלי לסכן את מערכת המחשוב ומבלי להפריע לשגרת העבודה. חשוב לשים לב כי אין זה משנה באם העסק שלך נתמך במחשבים או שהם רק מייעלים את העבודה, כאשר ישנו וירוס והמחשבים בסכנה, כלל הפעילות עלולה להשתבש ולכן חשוב מאוד לדעת כיצד להתגונן מפני וירוסים וכיצד להסירם נכונה.

 

מהו וירוס?

 

וירוס הוא למעשה קוד תוכנה או קובץ החודר למחשב במספר דרכים שונות ומתפשט. הוירוס יפריע או עלול להפריע לפעילות המחשב, יפגע בנתונים, ימחק נתונים מהמחשב, ינסה לעשות שימוש במייל להעברתו למחשבים נוספים ועלול גם למחוק את תוכן המחשב הקיים בדיסק הקשיח. דרכי הנפיצות השכיחות של הווירוסים היא באמצעות צרופות למייל, באמצעותן של הודעות מידיות או על ידי הורדות מרחבי הרשת.

 

מקדימים תרופה למכה

 

הדבר החכם לעשות הוא למגן את מערכת המחשוב מבעוד מועד ולדאוג לכך כי כלל פתרונות מחשוב לעסקים המנוהלים אצלכם בעסק, מוגנים מפני וירוסים ולא לשכוח, לדאוג במקביל לכל אותם פתרונות תקשורת לעסקים הקיימים אצלכם. בין אם אתם מתנהלים אך ורק באמצעות אופיס 365 לבין אם בחרתם לבצע גיבוי ענן לעסקים, עליכם למגן את המערכות על ידי התקנת תוכנות הגנה מפני וירוסים ולעדכן אותם בעת הצורך וגם באופן שוטף. חשוב גם להפעיל את תוכנת הפיירוול המובנת ולעדכן את מערכת ההפעלה של Windows באופן תדיר. פעולה נוספת אותה יש לבצע היא הדרכה לעובדים בכל הנוגע לזהירות מפני וירוסים ופתיחת הודעות דואר אלקטרוניות חשודות למשל או הכנסת אביזרי USB העלולים להיות נגועים. חשוב לציין כי בעת שכירת מומחי שירותי מחשוב לעסקים, יש לבחון את הניסיון שלו בתחום הווירוסים ולדעת האם הוא אכן יצליח למגן אתכם גם מפניהם – “לי זה לא יקרה” עלול לעלות לכם ביוקר ואף לשתק את מהלך העבודה שלכם בעת חדירת וירוסים שונים.

 

הסרת וירוסים

 

הסרת וירוס – מדריך לבעל העסק

 

כאשר מתגלה כי מחשב אחד או יותר, נגוע בווירוס יש לבצע סט פעולות ברור וכל חריגה ממנו עלולה לעלות ביוקר. עבור בתי עסק רבים – למעשה לרוב, מומלץ לפנות באופן מיידי לטכנאי מחשבים או לאחד מאותם אלו המספקים שירותי מחשוב לעסקים או פתרונות מחשוב לעסקים וזאת על מנת לפתור את הבעיה בהקדם האפשרי ועל הצד הבטוח ביותר. זו גם המלצתנו כמובן אך ישנם לא מעט פעמים בהם בוחרים לנסות לפעול באופן עצמאי. יש לזכור כי וירוס נוטה להתפשט ורוצה לפגוע בכמה שיותר ולכן הקפידו על הסרה מלאה ומהירה ככל האפשר. במידה והווירוס פגע במערך פתרונות תקשורת לעסקים המותקנות בעסק שלכם או שקיבלתם התראה כי וישנו וירוס במהלך ביצוע גיבוי ענן לעסקים, מומלץ מאוד שלא לנסות לפעול באופן עצמאי אלא רק בעזרת בעל מקצוע המתמחה בנושא.

 

לסיכום, בכל הקשור למיגון מפני וירוסים, ישנן מספר פעולות לביצוע אשר יצליחו למזער את הסיכוי להידבקות בווירוסים. הקפידו על תוכנת וירוסים מקצועית מעודכנת ופעילה וכמובן תדרכו את העובדים בכל הדרכים למניעת חדירת וירוסים בשל שימוש לא נכון במחשבים. אין ספק כי עלות רכישת תוכנת הגנה מפני וירוסים, כמו גם תחזוקה של התוכנה, אינה זולה או אינה בחינם, אך באופן חד משמעי ברגע בו המחשבים שלכם עלולים להיות מודבקים בווירוס, מדובר בעלויות גבוהות הרבה יותר ועוגמת נפש רבה.

לשיחת ייעוץ ללא עלות - חייגו למספר 03-6871317 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדםצרו קשר